Zwalczanie kołatka domowego

Kołatek domowy zwalczanie metodą fumigacji – co do zasady jest to najbardziej wszechstronna metoda do zwalczania szkodników drewna, ze względu na to iż gaz użyty w procesie fumigacji dociera to trudno dostępnych miejsc likwidując wszystkie drewnojady. Zabieg gazowania polega na szczelnym owinięciu obiektu gazoszczelną folią i użyciu gazu – fosforowodoru PH3, silnie toksycznego, pod odpowiednim stężeniem. Fumigacji możemy poddawać domy, kościoły, cerkwie i inne budynki w których do elementów konstrukcyjnych zostało użyte drewno.

Impregnacja żelem Xilix jako jedna z metod likwidacji kołatka domowego. Użycie profesjonalnego preparatu na korniki (szkodniki drewna) Xilix Gel to skuteczna metoda walki ze szkodnikiem drewna kołatkiem domowym. Żel Xilix posiada właściwości, dzięki którym wnika głęboko w strukturę drewna (nawet do 18 cm) i doprowadza do całkowitego wyeliminowania wszystkich żerujących szkodników. Warto również podkreślić, że żelowanie nie wpływa w żaden sposób na kolor impregnowanego drewna.

Metoda Veloxy – to nowoczesna metoda zwalczania szkodników drewna, która została oparta o wykorzystanie technologii beztlenowej. Ten sposób walki ze szkodnikami powstał z myślą o ocaleniu najcenniejszych dóbr architektury, a także sztuki, ponieważ metoda Veloxy jest szeroko stosowana w zwalczaniu szkodników nie tylko w cennych obiektach, ale także obrazach, rzeźbach, ołtarzach kościelnych, meblach i wielu innych przedmiotach o niebagatelnej wartości.

Dezynsekcja mikrofalowa szkodników drewna to metoda stosunkowo „młoda”. Polega ona na zastosowaniu mikrofal, a konkretnie podgrzaniu drewna do temperatury, która doprowadzi do śmierci szkodników drewna. Wspomniana temperatura, która jest wymagana przy tej metodzie, wynosi minimum 55 stopni Celsjusza. Co istotne dezynsekcja mikrofalowa jest metodą, która po jej przeprowadzeniu od razu umożliwia ponowne korzystanie z budynku.